Layout

Cpanel

18 травня вшановуємо пам`ять жертв геноциду кримськотатарського народу

   Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» в Україні          18 травня встановлено Днем Пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Відповідно до указу Президента України «Про День боротьби за права кримськотатарського народу» цього дня щороку відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу.

   18 травня вся  Україна вшановує пам`ять загиблих та депортованих  кримських татар, висловлює підтримку кримськотатарському народу в їх боротьбі за свої права. Сьогодні, в умовах війни на Сході України, дуже важливо не забувати ці трагічні сторінки історії. На думку першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапаровоі, відзначення 18 травня - це не просто данина пам`яті жертвам депортації, це частина боротьби, яка  триває і досьогодні. «Зараз ми бачимо фактично повторення подій 1944 року, коли відбулося виселення корінного народу з півострова і зачистка Криму від кримських татар».

   У знак солідарності із кримськотатарським народом сьогодні, 18 травня, ми вшановуємо пам`ять жертв геноциду хвилиною мовчання та згадуємо події 18 травня 1944-го.

   Для ознайомлення із історією геноциду кримськотатарського народу  пропонуємо переглянути інформаційні матеріали за посиланнями:

https://www.google.com.ua/amp/s/ua.112.ua/golovni-novyni/den-pamiati-zhertv-henotsydu-krymskotatarskoho-narodu-yak-vidbuvalas-deportatsiia-1944-roku-491852-amp.html


https://m.youtube.com/watch?v=v-6ZRPCw7eU

 

http://mip.gov.ua/news/2382.html?PrintVersion

 

    Також пропонуємо подивитися стрічку відомого українського кримськотатарського актора та режисера Ахтема Сеітаблаєва  «Хайтарма» - перший художній фільм про події 18 травня 1944 року.

Прапор україни

Актуально

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Цікава інформація

Блоги вчителів