Layout

Cpanel

Чорнобильська катастрофа – трагічний урок для всього людства

     День 26 квітня 1986 року назавжди увійшов у пам'ять українського народу, як одна із найбільш трагічних дат.

О 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

   Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте загасити все вдалось лише згодом.

   Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, але й території сусідніх країн. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки. Від самого початку керівництво СРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Лише за кілька днів з’явилося перше офіційне повідомлення.

   У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на той час проживало понад 2,6 мільйонів осіб. В результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 мільйонів гектарів земель.
Наслідки тієї біди нині відчувають на собі мільйони українців, які постраждали через вплив радіоактивного забруднення. Збільшились випадки різноманітних захворювань, спричинених наслідками аварії.

   За розрахунками українських спеціалістів, сумарні економічні збитки для України до 2015 року становлять близько 179 мільярдів доларів.

   Щороку учні гімназії пригадують події тих днів і зі словами безмежної вдячності згадують людей, які ціною власного життя ліквідували катастрофу на Чорнобильській АЕС. Цей рік не став виключенням для наших гімназистів.

   Усіх, хто хоче дізнатися більше про трагічні події 26 квітня 1986 року, запрошуємо до перегляду серіалу "Чорнобиль", який створений на основі реальних подій та спогадів очевидців. Посилання на цей серіал можна знайти на нашому телеграм каналі t.me/gymnasium_history

   На інстаграм сторінці гімназії @dubno_gymnasium_2 26 квітня відбудеться вікторина "А що ти знаєш про Чорнобиль?", де кожен охочий зможе поділитись цікавими та маловідомими фактами про цю катастрофу. За ініціативи Лідера учнівської самоврядної колегії 26 квітня 2020 року на сторінці інстаграму відбудеться поетичний вечір "Дзвони Чорнобиля". До його проведення можуть долучитись усі охочі, записавши відео вірша, присвяченого подіям на Чорнобильській АЕС, та відмітивши на своєму відео @dubno_gymnasium_2 #ДзвониЧорнобиля.

Прапор україни

Актуально

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Цікава інформація

Блоги вчителів