Layout

Cpanel

Що робити, якщо ви розбили ртутний термометр

   rtutniy-gradusnikЯкщо вам здається, що ртутний термометр - це пережиток минулого, про який давно пора забути - не поспішайте з висновками. На сьогоднішній день ртутні термометри залишаються найточнішими, надійними і, що важливо, доступними за ціною. Тому дуже багато людей, а особливо представники старшого покоління, продовжують активно використовувати ртутні термометри для вимірювання температури.   Ртуть - дуже токсична хімічна речовина, пари якої надзвичайно отруйні.  

Що ж робити, якщо ви раптом, з необережності, розбили скляний термометр:

1. По-перше, не панікувати і пам'ятати, що якщо дитина проковтнула кульку ртуті, то це не небезпечно. Ртуть не вступає в реакцію з організмом, і кулька, не зазнавши яких змін, вийде назовні при дефекації.

2. Небезпечна не сама ртуть, а пари ртуті , які ми вдихаємо. Ртуть починає випаровуватися при температурі 18 градусів. Необхідно по можливості знизити температуру приміщення: відкрити вікна, включити кондиціонер.

3. Зібрати ртуть можна лейкопластиром або скотчем і перекласти в скляну баночку.

4. Потім ртуть необхідно нейтралізувати. Зробити це в домашніх умовах можна за допомогою такого розчину: в 1 літрі кип'яченої води розчинити 40 г господарського мила і 50 г соди.

5. Якщо ртуть потрапила в щілини - залити туди розчин.

6. Викликати СЕС (санітарно-епідеміологічну станцію).

Джерело: http://nebo.at.ua/publ/batkam/shho_robiti_jakshho_vi_rozbili_rtutnij_gradusnik/39-1-0-273

Прапор україни

Актуально

Цікава інформація

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання