21 березня ми відзначаємо Всесвітній день поезії. Таке рішення було прийнято в 1999 році на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Вперше Всесвітній день поезії пройшов у 2000 році в Парижі. В Україні Всесвітній день поезії почав відзначатися з 2004 року.
Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тому і вабить вона читачів, а саме учнів 7-А, 7-Б, які завітали до книгозбірні. Під час години поетичного настрою ліцеїсти намагалися розібратися, що таке поезія, як шукати і бачити поетичне слово навколо себе. Саме в цьому допомагають українські письменники, такі як: Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Василь Стус, Григорій Сковорода, Василь Симоненко, Олена Теліга, Павло Тичина, Ліна Костенко та інші -,які надихають думкою і словом. Їхні крилаті фрази про любов до життя, рідної землі, мрії та віру в краще майбутнє дають силу жити, навчатися і творити.
Завершення заходу відбулося креативно: учні із захопленням створювали BookFoldingArt (книжкова інсталяція руками дитини). Виставка новостворених інсталяцій розміщена в бібліотеці ліцею. Ласкаво просимо!
9 березня в Україні відзначатимуть 211-ту річницю від дня народження нашого славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.
Весна – пора року, коли природа оживає та розквітає у всій своїй красі. З весняними промінчиками наші серця розцвітають , а наші думки починають витати у квітучих мріях. Напередодні весняних днів пройшла година спілкування з учнями 6–А, 6-Б, 6-В класів «Усе починається з весни!».
День всіх закоханих, або Валентинів день — одне з улюблених і довгоочікуваних свят. Символічним “талісманом” усіх закоханих вважають Святого Валентина, який став відомим завдяки традиції відзначати цей день і шанувати його пам’ять. Головний символ Дня Святого Валентина — червоне сердечко. Саме в його формі заведено дарувати листівки «валентинки».
Щорічно в першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day). Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році. У 2025 році Всесвітній день читання вголос відзначається 5 лютого.
У вівторок, 21 січня, у Дубенському ліцеї №8, в приміщенні бібліотеки відбулася літературна вітальня «Майстри рідного слова».
29 листопада щорічно відзначають цікаве свято - День електронних привітань.
Учні 6- Б класу, ознайомившись із історією виникнення свята, за допомогою гаджетів створювали та надсилали електронні вітальні листівки, що відповідали їхньому настрою, почуттям. Ліцеїсти ділилися любов’ю, вдячністю та побажаннями при допомозі лише кількох кліків. І цим дарували радість та посмішку рідним і друзям.
З 19 по 22 листопада у ліцеї проходила акція «1000 днів незламності». З цієї нагоди бібліотечно-інформаційний центр оформив у фойє ліцею виставку-перегляд з посиланнями на книги (QR-кодом). Представлені видання є нагадуванням про неймовірну силу, мужність, відвагу наших захисників, які ціною власного здоров'я та життя боронять державу від загарбників. Такі книги дають можливість глибше осмислити реалії воєнного сьогодення та побачити їх очима тих, хто пережив ці страшні моменти у їхньому епіцентрі.
Скануй. Читай. Пам’ятай!
З нагоди Дня художника ліцеїсти 5-В, 5-Г класів зібралися на мистецьку годину в бібліотечно-інформаційному центрі. Учні мали змогу розширити і поглибити знання про творчість відомих художників світу, як сучасних, так і класиків, доторкнутися до історії українського живопису. А ще діти перевтілилися в юних художників, які під час заходу фантазували, пізнавали, малювали, розгадували, розвивали інтерес та любов до художнього мистецтва.
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у книгозбірні Дубенського ліцею №8 відбулися різноманітні цікаві заходи.
Учні нашого ліцею долучились до Всеукраїнської інформаційної просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Гаслом якої став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незміно течуть додому».
Більше статей...
- ЇЇ величність книга. Даруємо!
- Україна – єдина країна
- Акція інтелектуальної доброти
- Чому необхідно читати книги щодня?
- Творча зустріч
- Бібліотечний урок перетворюємо у гру
- Найкращий читaч гімназії-2019
- Буктрейлер, буктюб – реклама книги по-новому
- Кольорова феєрія
- Читання - найкраща розумова гімнастика