Рекомендації батькам учнів 10 класу

Шановні батьки!

Специфіка адаптації десятикласників визначається особливостями віку та профільного навчання. Важливою соціальною потребою даного періоду є потреба у пошуковій активності, у самовизначенні. Тому психологи рекомендують:

• Намагайтеся створити умови, які полегшують навчання дитини.
  • Слухайте свою дитину: нехай вона переказує те, що треба заучувати, запам’ятовувати, періодично диктуйте тексти для записування, перевіряйте знання за запитаннями підручника і т. ін.
  • Регулярно знайомтеся з розкладом уроків, факультативів, гуртків, додаткових занять для контролю і надання можливої допомоги.
  • Діліться з дітьми знаннями з галузі, в якій ви маєте успіх.
  • Пам’ятайте, що в центрі уваги батьків має бути не оцінка, а знання, навіть якщо сьогодні ними скористатися неможливо. Думайте про майбутнє й пояснюйте дітям, де коли ці знання стануть у нагоді.
  • Не залишайте без уваги вільний час  дитини. Не порівнюйте її успіхи з успіхами інших, краще порівняйте її із собою – це дає надію.
  • Створюйте традиції й ритуали, які стимулюватимуть навчальну активність дітей. Використовуйте позитивний досвід ваших батьків і знайомих.
  • Давайте відчути дитині, що любите її незалежно від успішності, помічаєте пізнавальну активність навіть за окремими результатами.