Layout

Cpanel

Правила безпеки або як поводитися в лісі

Прогулянки по лісу для міського жителя – рідкісна можливість відпочити на свіжому повітрі від міського шуму і суєти. М’який шелест листя, багатоголосий щебет птахів, діловите дзижчання комах … Все це – немов інший світ. Світ, напоєне ароматами зелені та квітів, світ, що живе своїм, незнайомій городянам життям. Щоб відпочинок в лісі залишив лише приємні спогади, необхідно дотримуватися основних правил безпеки і знати, як поводитися в лісі.

Готуємося до прогулянки

Перед тим як вирушати до лісу, освіжіть в пам’яті шкільні знання з орієнтування. Нагадайте собі, як рухається сонце, з якого боку зростає мох, як будуються мурашники. Придбайте компас і навчитеся їм користуватися. Згадайте, як потрібно розводити багаття. Звичайно, охорона лісів від пожеж важлива, але в деяких ситуаціях вогонь необхідний.

Для поїздки в ліс оберіть відповідну по погоді одяг і взуття. Вони повинні бути зручними, щільно прилеглими, бажано непромокальними. Безпосередньо перед поїздкою обробіть свій костюм репелентами, щоб захиститися від укусів комах.

Найкраще їхати в ліс з компанією. Звичайно, необов’язково збирати величезну команду, але і поодинці вирушати небажано. Коли будете в лісі, намагайтеся триматися в зоні видимості один у одного, перегукуються.

Про передбачуваний маршруті і часу поїздки обов’язково потрібно повідомити когось з родичів, знайомих, колег. У місті неодмінно повинен бути хтось, хто буде знати, коли ви планували повернутися і де шукати вас у разі непередбаченої затримки.

Серед ваших речей повинні бути мобільний телефон з повністю зарядженим акумулятором, годинник, ніж, компас, запас продуктів і води. Навіть якщо ви не курите і не збираєтеся розводити багаття, обов’язково візьміть з собою сірники, загорнувши їх в поліетилен. Зберіть з собою похідну аптечку. До неї мають увійти:

  • потрібні вам ліки, якщо ви страждаєте якимось хронічним захворюванням;
  • перев’язувальний пакет (вата, бинт, лейкопластир);
  • джгут для зупинки кровотечі;
  • антисептик для обробки ран (наприклад, перекис водню або етиловий спирт);
  • анестетик (новокаїн або ін);
  • йод або вугілля;
  • хірургічний набір з голки і нитки.

Крім того, візьміть з собою пакет під сміття. Знання про те, як вести себе в лісі, включає в себе і вміння берегти чистоту природи.

А ось спиртні напої з набору речей слід виключити. Їх вживання знижує концентрацію уваги, і приємна прогулянка може завершитися сумно.

Якщо з вами їдуть діти, докладно поясніть їм, як вести себе в лісі. Розкажіть, що ліс потрібно берегти, з повагою ставитися до його мешканців. Дитина повинна розуміти, що яким би привітним не здавався ліс, відходити від вас небезпечно. І все ж, перебуваючи в лісі, постійно стежте за малюком: квіти, метелики, ягоди та гриби можуть захопити його, і він забуде про ваші настановах.

Лісова прогулянка

Перед тим як заходити в ліс, уважно подивіться на сонці. Зверніть увагу на його розташування: де воно зараз і де має бути при вашому поверненні. Це допоможе вам зорієнтуватися набагато краще, ніж спроба запам’ятати кожне деревце і кущик на вашому шляху.

Наші ліси не багаті смертельно небезпечними грибами та ягодами. І все ж такі види є. Тому ніколи не збирайте і не їжте ні в якому разі невідомі вам лісові гостинці. Проте не потрібно і знищувати їх. Те, що неприйнятно для вас, може виявитися життєво важливо для тварин, що живуть у лісі.

Якщо ви знаходитесь в лісі досить довго або залишаєтеся на нічліг, уважно оглядайте від кліщів. Пам’ятайте, що ці небезпечні комахи віддають перевагу для укусу затишні місця (пах, пахви, шию, колінні і ліктьові згини), живіт. Якщо навіть ваша прогулянка була зовсім недовгою – ретельно озирніться після повернення.

Якщо все ж вийшло так, що ви заблукали, не впадайте в паніку. Уважно озирніться, намагаючись зрозуміти, де знаходиться сонце, з якого боку ви прийшли. За номером 112 зателефонуйте з мобільного телефону рятувальникам. Цей номер можливо набрати навіть при негативному балансі та заблокованій клавіатурі. Поясніть оператору, що трапилося, звідки і коли ви зайшли в ліс. Детально розкажіть, що оточує вас зараз (річка, озеро, болото, лінія електропередачі тощо). Зберігайте спокій і в точності дотримуйтесь вказівок, які буде давати оператор. Пам’ятайте, що від вашого спокою і вірності дій залежить ваше життя.

Звичайно, рідкісна прогулянка закінчується такими неприємностями. Але до будь-яких несподіванок потрібно бути готовим. Якщо ви знаєте, як поводитися в лісі, це допоможе отримати від спілкування з природою тільки позитивні емоції.

Джерело: svitohlyad.com.ua

Прапор україни

Актуально

Цікава інформація

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання