Допитливим і кмітливим! Додатковий пізнавальний матеріал для учнів 5-6 класів

Дорогі друзі! Книжки, які ми рекомендуємо для вас — зовсім не підручники! Їх не треба читати від початку й до кінця, не треба вчити напам’ять чи виконувати все, що написано. Читайте, розглядайте, досліджуйте лише те, що вам цікаво!

Мати уявлення про міфи необхідно кожній освіченій людині. Віддавна і до сьогодні міфи і легенди народів світу лягають в основу сюжетів та образів як для творів художньої літератури, так і образотворчого мистецтва.

Створення міфів, міфотворчість — це одне з найважливіших явищ в історії людства. Міфи і легенди  передають відчуття і розуміння світу не однією людиною, а багатьма поколіннями тієї епохи, коли вони були створені.

Мета цього видання — познайомити учнів 5-6 класів з найбільш поширеними міфологічними сюжетами, легендами створеними народами давнього світу, що дає чудову нагоду долучитися до культурного надбання людства в цілому.

Перед вами книжка, яка розповість про життя у світі товарів і послуг, що оточують нас щоденно. Ви дізнаєтеся про те, як потрібно знаходити і купувати товари й послуги, як поводитись у супермаркеті та як обирати необхідну річ або продукт споживання.

У ній зібрані  поради та інформація, що дадуть вам можливість бути компетентними у ваших пошуках, а це: інформація про товар, його ціну, якість, корисність; інформація про те, де і як знайти необхідну продукцію; яким чином і для чого використати придбану річ.

Щоб бути поінформованим про товари та послуги, недостатньо знати ціну і призначення товару. Важливо також бути підготовленим до того, як поводитись у світі споживання, а це означає мати етичні погляди на світ товарів і послуг, що оточують тебе. Ця книжка - саме про етику споживання.

Ви маєте знати про свої споживчі права та вміти захищати їх.

Навіщо рослинам вода? За яких умов фотосинтез відбувається найефективніше? Від чого залежить пухкість хлібу? Чому гриби ростуть поряд із рослинами? Для пошуку відповідей на ці та інші запитання читачам і читачкам запропоновані описи численних досліджень: експериментів, спостережень, моделювань. Усі види практичної діяльності не потребують складного лабораторного обладнання й можуть бути здійснені навіть у домашніх умовах із використанням доступних реактивів.

Книга орієнтована на учнів 5–6 класів закладів загальної середньої освіти, а також усіх, хто хоче пізнати й зрозуміти живу природу, навчитися науково мислити і досліджувати світ, що нас оточує.

Посібник містить українські народні казки та казки українських письменників, казки народів світу та казки представників етнічних спільнот, які проживають на території України.

Антологія може використовуватись під час вивчення літератури, культур різних народів, їх фольклору на уроках та в позаурочний час у закладах загальної середньої освіти.

Ця книжка відкриває новий широкий світ історичних знань, у якому оживає пам'ять багатьох народів і стає зрозумілим сьогодення. Цікаві факти з історії давніх часів відкриють для вас нову науку, про яку один з мудреців минулого сказав: «Історія – свідок минулого, світло істини, жива пам'ять, учитель життя, вісник старовини».

Читаючи, ви зможете відчути себе і мандрівником, і слідчим, і вченим, адже пізнання подій стародавньої історії потребує уваги, наполегливості й зацікавленості, дізнаєтесь безліч нових імен і географічних назв, невідомих тобі раніше фактів і подій.

Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків із природознавства й географії для учнів 5–6 класів закладів загальної середньої освіти. У ньому наведено історії про відкриття різних географічних об’єктів, цікаві факти з різних розділів географії, деякі факти щодо природних явищ із науковим обґрунтуванням, інструкції для виконання експериментів. Він стане в нагоді для урізноманітнення навчального процесу, а також для підготовки до предметних тижнів, географічних свят, конкурсів тощо.

Посібник призначений для учнів 5–6 класів і вчителів закладів загальної середньої освіти та усіх, хто цікавиться географією.