Layout

Cpanel

День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів

    15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

   30 років тому остання колона радянських військ була виведена з Афганістану. Захищати революцію у "братській" крні були направлені понад 150 тисяч українців.

   Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і безвісти зниклими.

    Уже вдома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських "афганців".
    Усього, з 1979 року в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч з них були поранені; з афганського боку втрати були ще жахливіші — біля 1,5 мільйона загиблих і майже 5 мільйонів біженців, що знайшли притулок в сусідніх Пакистані та Ірані.
    Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.
    У цей день ми поділяємо весь біль з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.

    В Україні цей день офіційно відзначається відповідно до Указу Президента України №180/2004 від 11 лютого 2004 року і має назву "День вшанування учасників бойових дій на території інших держав".

 

Джерело: Ogo.ua

Прапор україни

Актуально

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Календар України

Цікава інформація

Блоги вчителів